Aktuality

Vedenie zdravotnej dokumentácie
6. februára 2019
Začiatok roka so sebou priniesol výrazné zmeny vo forme vedenia zdravotnej dokumentácie. Poskytovatelia zdravotnej starostlivosti majú povinnosť viesť zdravotnú dokumentáciu v elektronickej zdravotnej knižke v národnom zdravotníckom systéme (NCZI). To však neznamená, že zdravotná dokumentácia v papierovej podobe prestáva existovať.
Právne aspekty domácich pôrodov
18. apríla 2018
Väčšina pôrodov prebieha v nemocnici, čo je ten lepší prípad. No sú aj ženy, ktoré sa rozhodnú do nemocnice neísť a rodiť doma.
Ochota sestier doplniť svoje vedomosti aj z právneho uhla
13. apríla 2018
Zmysel projektu vidíme aj vďaka ochote sestier dívať sa na svoje povolanie z iného uhla pohľadu -potvrdzuje to postupné zapájanie sa sestier a pôrodných asistentiek do právneho e-learningového vzdelávania aj v druhom mesiaci štvrtého ročníka projektu Poďakuj sestre / Právna akadémia pre sestry .
Absolventi Právnej akadémie vo februári 2018
19. marca 2018
Počas úvodného mesiaca štvrtého ročníka Poďakuj sestre / Právna akadémia pre sestry mali sestry a pôrodné asistentky zapojiť sa do e-learningového vzdelávania.
Vzdelávajte sa v Právnej akadémii!
13. februára 2018
Ste sestra a chcete vedieť "kde stojíte", ako je ohraničený rozsah Vašich práv a povinností v rámci poskytovania ošetrovateľskej starostlivosti? Môžete aj Vy poučiť pacienta? Ktoré výkony môžete samé realizovať?
Štartuje štvrtý ročník projektu
1. februára 2018
Komora pre medicínske právo - MEDIUS  ako organizátor pripravila ďalšie pokračovanie projektu, ktorý v sebe spája vzdelávanie ktoré sestry potrebujú a intenzívnu pozitívnu myšlienku, ktorej rozumie každý.